Будь ласка, оцініть, навівши мишку на шкалу:
( 4.8 | 31 голосів )

 Сьогодні нікого вже не здивуєш мобільним телефоном. Він став невід'ємною частиною нашого життя.
Коли зустрічаються люди, які з певних міркувань не користуються мобільними телефонами – вони виглядають диваками в очах навколишніх людей. Чи фанатиками...
Над ними можуть насміхатися зарозумілі молодики, які надто “просунуті” в питаннях найновіших, наймодніших мобільних пристроїв. А ці пристрої стають дедалі досконаліші, отримують фантастичні можливості...

Останнім часом в Америці спостерігається ціла революція серед користувачів мобільних телефонів – люди масово переходять на нові пристрої, які володіють потужними можливостями. До таких пристроїв належать смартфони iPhone, а також, так звані, гуглофони на базі технології Android. Їхня популярність зумовлена грандіозними можливостями, які поєднюються в одному пристрої, що стає своєрідним інформаційним центром з високошвидкісним інтернетом, комп'ютером, телефоном, системою глобальної супутникової навігації (GPS). 

Навіщо я так детально зупиняюся на технічних особливостях цих сучасних пристроїв? Та тому що в технічних особливостях і захована небезпечна пастка для кожної людини, яка ними користується. Я розумію, що можу здатися якимось параноїком, ретроградом. Але я особисто дізнався про ці особливості лише після того, як сам став користувачем такого модного пристрою.

Перші тривожні сигнали пролунали від людей, які зауважили, що їхній пристрій постійно сам лізе в інтернет без їхнього відома і передає якусь інформацію кудись. Їх більше хвилювали неконтрольовані витрати за послуги інтернету, тому вони почали досліджувати цю проблему. 

Виявилося, що гуглофон зв'язується з інтернетом навіть тоді, коли йому примусово заборонити це робити, коли повністю відключити зв'язок з інтернетом. Потім зўясували, що “розумний” пристрій самостійно передає комусь звіти після кожного дзвінка. Згодом вияснили, яку саме інформацію він передає: коли і з ким ви розмовляєте, і де саме ви і ваш співрозмовник фізично перебуває (ось для чого тут вбудували GPS), а також передає зміст ваших SMS.

Пролом у безпеці виявила компанія Lookout, яка спеціалізується на захисті даних у мобільниках. Як з'ясувалося, на вигляд невинна програма для управління зображеннями на робочому столі апарату відправляла особисті дані абонентів на невідомий сервер в Китаї. 
Зрозуміло, що це лише одна з таких небезпечних програм, а скільки їх може виявитися в пристрої, який людина вже не здатна контролювати – невідомо.

Піднявся скандал з цього приводу і тут Google продемонстрував ще одну свою неординарну можливість: без відома користувачів самостійно знищив з телефонів цю програму. Отже, він може у будь-який час переглядати всі контакти і файли, які є на вашому телефоні, і знищити, якщо йому не сподобається їхній зміст (наприклад, якщо матеріали будуть релігійного характеру).

Якщо додати ще й величезну кількість особистої інформації, яку люди добровільно викладають в соціальних мережах (чи краще тут сказати – в соціальних тенетах), то складається не вельми приваблива картина: життя кожної людини, яка погналася за новочасною модою глобальних тенет і технічних новинок, є повністю контрольоване якимись невідомими організаціями. Чим більше “просунута” людина, прогресивна, тим більше заплутується вона в інформаційних тенетах, які стали пасткою для сучасного людства.

На фоні цих небезпечних тенденцій починаєш задумуватися: а чи не мають рації ті далекоглядні люди, які взагалі уникають мобільних телефонів?..

Ігор Ткач
 

Поділитися:
[+]
Сподобалось
29

Коментарі 

 
0 #1 13.03.2017 07:59
Братья и сестры на мой взглядд главное то что про нас думаете Господь Бог, он видит нас 24часа в сутки и знает про нас всё. И на небесах тоже ведется запись нашых дел, слов, и даже мыслей. Поэтому если кака организация или люди и наблюдают то скрывать верующим нечего если они живут с Богом в мире.
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити