Будь ласка, оцініть, навівши мишку на шкалу:
( 4.0 | 101 голосів )

або Що робити сестрі, коли їй брат подобається?


Цю статтю написати мене спонукало питання юної сестри, яке вона задала на форумі “Джерела”: Що робити сестрі, коли їй брат подобається? Вона швидко знайшла відповідь у житті, а точніше Бог дав їй відповідь. Але це питання залишається актуальним і нез’ясованим ще для багатьох і багатьох дівчат. Особливо це можна побачити у порадах с.Маргарити зі США, які наведені на тому ж форумі. Вона наводить 10 реальних ситуацій, але як поводитися у них часто й сама не розуміє і дає не зовсім адекватні поради. Ці 10 ситуацій і стали основою для запропонованих роздумів.

Закоханість – це прекрасний стан душі будь-якої людини. Багатство української мови дає нам можливість виокремлювати кохання від любові, але ці почуття є спорідненими. А хто наважиться сказати, що любов – це погано? Адже Бог є любов. Щоправда, останнім часом зіпсований розум цього світу зумів спаплюжити і це слово, надавши йому невластивого йому значення у сенсі розпусти. Але первинне значення кохання – це чисте почуття, стан піднесеності душі, ейфорії, безмірного щастя. У цьому стані немає нічого осудливого, такого, чого варто соромитися. Хоча, як правило, соромляться всі. А це тому, що воно надто трепетне почуття, легкораниме, і сторонній людині так легко нанести біль незграбним словом.
Отже, ми дійшли висновку, що закоханість – це добрий стан, з яким непотрібно боротися. Але проблема полягає в тому, що людина здатна впасти в інший стан, який дуже подібний до прекрасного стану закоханості, але має деструктивну, руйнівну природу. І його легко сплутати зі станом закоханості.
Цей стан душі називається нав’язливим станом, станом нав’язливих думок, нав’язливого кохання. Суть його полягає в тому, що людина створює для себе уявний, бажаний для себе світ, і у ньому живе. Це світ власних мрій, у якому проживають і бажані персони, але наділені вже не реальними, а надуманими вчинками, поведінкою, характером, почуттями. У такому світі об’єкт закоханості набуває ідеальних рис, ідеальної поведінки і характеру.
Недаремно кажуть, що любов – сліпа. Так, справжнє кохання частково також подібне до нав’язливого стану, яке дозволяє покривати багато гріхів. Але справжнє кохання має реальний грунт, тобто воно повинне бути взаємним.
А людина у нав’язливому стані лише уявляє свої стосунки з об’єктом кохання, причому ці уявлення набувають реальних рис, тобто поступово стираються межі між мріями і реальністю. Це – прямий шлях до депресії, появи різних комплексів, замкнутості, зацикленості на своїх проблемах. Вона втрачає здатність аналізувати свої вчинки, поведінка стає неадекватною. Соромлячись своїх почуттів і намагаючись їх приховати, може поводитися прямо навпаки здоровому глузду: агресивно, замкнено, підкреслено відчужено тощо. Це – безвихідна ситуація. Адже людина розуміє, що це ненормально, але не може знайти виходу, намагається приховати свій стан шляхом прямо протилежних вчинків.
Як приклад такого неадекватного мислення і поведінки наведемо 10 порад Маргарити Коломийцевої:
1. Не шукай маленьких причин, щоб зайвий раз пройти повз нього. Це те ж саме, як і бігати за ним.
2. Тримайся від нього подалі, коли він оточений іншими дівчатами, навіть коли це образливо. Не підгодовувати ж його гордість.
3. Не дивись на нього, коли він на сцені або в центрі уваги. Навіщо тобі подавати привід?
4. Не бійся висловити свою думку, навіть коли вона суперечить його думці. Навіщо лицемірити, догоджаючи його розуму?
5. Не висловлюй жаль з приводу його дріб'язкових проблем, особливо якщо у нього немає нестачі в співчуваючих.
6. Не чекай, що він з тобою привітається, не псуй собі настрій.
7. Розмовляючи з ним, дивися йому в очі без тремтіння і тіні хвилювання. Ти така ж людина, як і він.
8. Не мрій про нього наодинці. Не засмічуй свою душу пристрастю. Бережи свої емоції для свого майбутнього чоловіка.
9. Коли ти не зустрінеш його там, де ти чекала його побачити, не сумуй, а радуйся. У тебе тільки що з'явилася можливість провести час спокійно, як зовні, так і внутрішньо.
10. Не бігай за ним, але постійно переслідуй його своїми молитвами. Молись за нього кожен день.
Найстрашніше, що у такому стані людина і невимовно страждає, і одночасно втрачає абсолютно всі шанси на щасливий кінець. Така поведінка лише відштовхує. Вихід тут лише один: позбутися нав’язливих думок, забути про своє “кохання” і почати жити реальним життям у реальному, а не вигаданому світі.
Я не кажу, що потрібно втратити НАДІЮ. Ні! Нехай залишається стан закоханості. Але головна відмінність стану закоханості від нав’язливого стану полягає у тому, що ти залишаєш право вибору своєму об’єкту кохання, ненав’язливо демонструючи йому свою прихильність і доброзичливість. І не більше.
А ось коли ви відчуєте взаємні почуття, то нехай розквітає справжнє кохання. Ні днем раніше! Пильнуйте суворо такого порядку: закоханість, взаємне почуття, кохання. Не відкривайте свого серця раніше повному коханню, інакше вас очікує розчарування, страждання, відчай і безвихідь!
Якщо ви звернули увагу, я не відрізняв тут особливо ні дівчат, ні хлопців. Це тому, що ці слова стосуються однаково як дівчат, так і хлопців. Але зважаючи на те, що у дівчат більше розвинута емоційна сфера, то вони більше схильні до створення такого уявного світу, цей уявний світ реалістичніший, і вони частіше впадають у стан нав’язливого кохання.
Саме тому ці поради в першу чергу стосуються дівчат, хоча й хлопцям не треба їх цуратися.

1. Приверни увагу юнака невеличким проханням, банальним запитанням, зацікавленістю у його справах
Ситуація 1. Не шукай маленьких причин, щоб зайвий раз пройти повз нього. Це те ж саме, як і бігати за ним.

А чому ж не пошукати цих маленьких причин? Досить ненавязливо і зовсім невульгарно. І зовсім не те ж, що бігати за ним. Хоча краще не просто проходити мимо, а спокійно попросити його зробити якусь незначну послугу. Просто мимоволі проявити якусь цікавість, посміхнутися, поцікавитись його справами, задавши просте банальне питання: як справи?, але дочекатися таки відповіді, а не втікати зашарівшись, не давши йому розкрити рота.
А найкраще – знайти спільні інтереси (наприклад, обговорити книгу чи свіжий випуск журналу), спільні захоплення, довготривалі спільні заняття тощо.


2. Невимушено тримайся в полі його зору
Ситуація 2. Тримайся від нього подалі, коли він оточений іншими дівчатами, навіть коли це образливо. Не підгодовувати ж його гордість.

Порада ображеної на весь світ жінки/дівчини. А навіщо триматися подальше? Щоб не підкормлювати його гордість? Дуже сумнівно. Подальше триматися не треба, але й намагатися триматися якнайближче - не розумно. Потрібно не зливатися з натовпом, з іншими, а підкреслити свою особливість, індивідуальність, перебуваючи ледь осторонь, але десь поруч, недалеко, в зоні прямої видимості.

3. Поводься адекватно у будь-якій ситуації
Ситуація 3. Не дивись на нього, коли він на сцені або в центрі уваги. Навіщо тобі подавати привід?

А куди тоді дивитися, коли дивиться на сцену весь зал? Така порада може призвести лише до глибокої депресії і позбавляє дівчину найменших шансів коли б не було сподобатися юнаку. Та й давати таку пораду може людина, що перебуває в глибокій депресії, яка власне й спричиняє неадекватні реакції у звичайних ситуаціях.
Натомість старайтеся у всіх випадках поводитися природньо, адекватно, так, як би ви поводилися з юнаком, який є байдужим для вас. Це в плані адекватності поведінки. Якщо ви дивитеся на інших, які на сцені, то чому відвертати погляд від Нього?

4. Покажи свою покірливість
Ситуація 4. Не бійся висловити свою думку, навіть коли вона суперечить його думці. Навіщо лицемірити, догоджаючи його розуму?

Іншими словами, відразу покажи свій норовливий характер, непокору, свій гонор, схильність до суперечок? Не існує кращого способу назавжди втратити будь-який інтерес юнака до дівчини. Я не закликаю лицемірити. Але мудрість жінки полягає в умінні не сперечатися, а сказати свою думку у потрібний момент і у відповідній ситуації. Хто мудрий - той зрозуміє, про що я говорю.
Саме скромність, покірливість - це біблійна характеристика мудрої жінки. А сварлива жінка - порівнюється з карою Божою.
Вчися бути покірливою, лагідною, стриманою, навіть тоді, і особливо тоді, коли тобі так хочеться довести, що ВІН неправий. Скажи це ЙОМУ, але не відразу, а вибери відповідний момент, щоб Він відразу зрозумів, що був неправий. Лише тоді Він належно оцінить твою мудрість.

5. Бери активну участь в його проблемах
Ситуація 5. Не висловлюй жаль з приводу його дріб'язкових проблем, особливо якщо у нього немає нестачі в співчуваючих.

Не будь байдужою до його проблем, навіть дрібних, і особливо тоді, коли навколо нього багато тих, хто співчуває. Бо справді завжди багато тих, хто тобі співчуває чи шкодує тебе. А ти не шкодуй, не співчувай, а запропонуй свою допомогу, свою підтримку, скажи, що будеш молитися, але не за НЬОГО, а за цю проблему.
Повірте - це найсильніша порада: Бери активну участь у Його проблемах, і Він обовязково захоче, щоб ти залишилася поруч.

6. Будь привітною з усіма
Ситуація 6. Не чекай, що він з тобою привітається, не псуй собі настрій.

Звідки взялася ця ситуація? Очевидно, довелося пережити це: з нетерпінням чекати, чи зауважить Він тебе, чи привітається з тобою. А якщо привітався, то така радість зявляється, наче Він у коханні признався! А якщо ні, ну, випадково не зауважив тебе у натовпі - все, трагедія, кінець світу... Така постановка питання - взагалі є неправильною. Так може поводитися лише крайнє закомлексована дівчина, якій чомусь здається, що привітавшись першою, вона ледве не признається Йому у вічному коханні. Не можна так мислити взагалі.
Вітайся з НИМ першою. Але не тільки з Ним. Будь привітною з усіма, будь дружелюбною, тоді й до тебе будуть ставитися дружелюбно і привітно.

7. Намагайся приховати і опанувати своє хвилювання
Ситуація 7. Розмовляючи з ним, дивися йому в очі без тремтіння і тіні хвилювання. Ти така ж людина, як і він.

Така ситуація можлива тоді, коли ти Його надто звеличуєш у своїх думках, обожествляєш. І розмовляючи з Ним, ти говориш не зі звичайним юнаком, а з БОЖЕСТВОМ. Тоді й може з'явитися надмірне хвилювання, трепетання у голосі. Але опанувати це хвилювання не так легко, як може видаватися. Якщо ти замітила, що з тобою таке коїться - не дивися Йому в очі, зверни Його увагу на щось земне, звичайну річ, переведи туди Його погляд - тим самим ти зможеш розрядити обстановку і приховати свій стан. Поводься природньо в усіх випадках.

8. Записуй свої мрії у щоденник
Ситуація 8. Не мрій про нього наодинці. Не засмічуй свою душу пристрастю. Бережи свої емоції для свого майбутнього чоловіка.

Не завжди легко виконати пораду – не думати, не мріяти про Нього. Ці думки інколи можуть переслідувати тебе. Але треба пам'ятати, що нав'язливі думки, надмірне захоплення може в кінці кінців призвести до депресії, якщо не станеться так, як тобі хочеться. Тому повністю уникнути таких думок і мрій тобі не вдасться, але їх потрібно вгамовувати, не давати волі, не дозволяти, щоб вони затуманили здоровий глузд. Добрим прийомом стримувати і контролювати свої думки - вести щоденник і в ньому висловлювати свої мрії, ємоції і сподівання.
Незрозуміло з цієї поради, як це берегти емоції для свого чоловіка – це саме про нього дівчина і мріє.
Попри всю потенційно можливу небезпеку ці мрії є прекрасним букетом незабутніх емоцій і вражень. Це – найпрекрасніші моменти в очікуванні чогось надзвичайного і незвіданого. Пам’ятай, що цей чудовий час більше ніколи не повториться. Насолоджуйся поточним моментом. І спогади про цей час залишаться з тобою на все життя і будуть найкращим подарунком для твого чоловіка, коли ти поділишся з ним у майбутньому своїми теперішніми переживаннями.

9. Будь спокійною у Його присутності
Ситуація 9. Коли ти не зустрінеш його там, де ти чекала його побачити, не сумуй, а радуйся. У тебе тільки що з'явилася можливість провести час спокійно, як зовні, так і внутрішньо.

Ситуація така буває часто, а порада знову навпаки. Така поведінка характерна для крайнє струрбованої дівчини, яка зі шкіри пнеться, щоби сподобатися, а все ніяк не виходить. Саме через таку поведінку і не виходить. Бо у Його присутності вона постійно перебуває у крайньому напруженні, як зовні, так і всередині. Повірте мені, така дівчина ніколи не зможе сподобатися юнаку.
Якщо ти хочеш сподобатися хлопцеві, то будь абсолютно спокійною і усміхненою, і не тільки у Його присутності. Тоді ти будеш випромінювати радість, море позитивних емоцій, усмішка буде сіяти на твоєму обличчі - мимо пройти буде неможливо.

10. Не переслідуй Його молитвами
Ситуація 10. Не бігай за ним, але постійно переслідуй його своїми молитвами. Молись за нього кожен день.

Це – єдина моя порада з часткою НЕ. Бігати за ним звісно не треба, але й переслідувати Його молитвами також. Це таке саме переслідування. Це ті ж навязливі думки про Нього, загорнені в обгортку молитви. Постійна молитва за Нього дуже легко може перетворитися на манію, якої важко позбутися – ти ж бо молишся, а не просто думаєш про Нього.
Ні, молитися треба, але не за Нього, не за те, щоби Бог так влаштував, щоби Він став твоїм чоловіком. Молитися треба тільки про те, щоби у твоєму житті звершилася ВОЛЯ БОЖА. ЩОБ ГОСПОДЬ САМ ВЛАШТУВАВ ТАК, ЯК УГОДНО ЙОМУ.
Про це молися і ти ніколи не помилишся. Господь сповнить бажання серця твого, бо ВІН, ГОСПОДЬ, ЛЮБИТЬ ТЕБЕ, бажає твого щастя.
Будь благословенною у всіх своїх дорогах!

Ігор Ткач
Поділитися:
[+]
Сподобалось
44

Коментарі 

 
+6 #12 30.01.2013 14:54
Я зрозуміла, що не можна нав'язуватись людині
Цитувати
 
 
+2 #11 03.07.2012 20:12
Гарна стаття і хороші поради. Я сама трохи цікавлюся психологією (маю відповідну освіту) і неодноразово практично те ж радила своїм безнадійно закоханим подругам. А коли сама безнадійно закохалася, то ці всі правила автоматично "вивітрилися" з голови... А Ваша стаття допомогла мені знову з думками зібратися і віднайти в собі сили тішитися життю. Дякую авторам!
Цитувати
 
 
+1 #10 07.09.2011 09:54
Дуже гарна стаття )))) багато повчального і корисного ... і головне просто не розгубитися і використати все для себе... особливо сподобався 10 пунк
Цитувати
 
 
+4 #9 01.08.2011 23:32
Це неймовірна стаття!!! Автор просто молодець, бо ці принципи діють і, головне, направляють серце закоханої дівчини до обличчя Господа)))) Дякую
Цитувати
 
 
+3 #8 13.12.2010 13:49
Дякую, стаття дійсно хороша, надає сили, надії на майбутнє Я також на даний час переживаю з приводу розлуки із коханою людиною. Але виходить це просто закоханість, яка псує все життя. Я весь час думаю про нього, часто плачу із-за нього. не можу забути. Думаю, що ніхто більше мені не потрібен крім нього.....але надіюся скоро забуду!!!!
Цитувати
 
 
+10 #7 12.10.2010 23:20
Велике дякую за статтю! Читачі зверніть увагу на слова - буть радісною і привітною до всіх , до тебе будуть ставитися так само.
І пам ятайте , що хлопець - це не ціль , це додаток до життя!
Радійте життю! Любіть його Божою любов ю !
Цитувати
 
 
+1 #6 26.09.2010 20:20
Дуже дякую за цю прекрасну статтю, вона мені допоможе у теперешньому і майбутньому житті!!!!!!
ДЯКУЮ ВАМ!!!
Цитувати
 
 
+2 #5 06.09.2010 12:56
Цитую галюня:
дякую тобі за статю!це саме те,що мені потрібно було прочитати зараз! Я теж бажаю тобі всього найкращого! :-)

Теорію не застосуєш на практиці!!
Цитувати
 
 
+4 #4 02.08.2010 09:04
Головне не перестаратись в привертанні уваги, бо тоді хлопець точно втратить інтерес.
Цитувати
 
 
+3 #3 09.06.2010 23:14
Дуже гарна і повчальна стаття, я багато з неї взяла для себе!!! Дякую
Цитувати
 
 
+8 #2 Підсніжник 21.05.2010 07:58
Стаття хороша, сповнена мудрістю від Бога, дуже практична. Нехай Бог благословить нас, дівчат-християнок, щоб чинити те, що Йому до вподоби і всім на збудову.
Цитувати
 
 
+2 #1 04.05.2010 18:17
дякую тобі за статю!це саме те,що мені потрібно було прочитати зараз! Я теж бажаю тобі всього найкращого!
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити